E-umění
E-umění
E-umění
Login:
Heslo:
  Pamatovat heslo
 
   
REGISTRACE  | NOVINKY | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI
« Další

22.2. Jednodenní kurz malby - Klasická, vrstvená olejomalba.

Můj první workshop :-)


V sobotu 22.2. Vás zveme na první část z plánovaných kurzů malby na pokračování - Klasická vrstvená olejomalba. Téma - Malba zátiší. Kurz je určen pro začátečníky i pokročilejší malíře, kteří se chtějí skutečně naučit malovat tak, jako to dokázali dnes už legendární holandští mistři!


Pokud jste obdivovateli obrazů zátiší od holandských mistrů jako byli např. J.D.de Heem, Jan van Os, Pieter Claesz a další, je náš kurz určen právě pro Vás! Společně poodhalíme tajemství starých mistrů. Naučíte se jednu z mnoha technik klasické lavírované olejomalby, kterou používali právě holandští mistři zátiší. Naučíte se také technickým základům vrstvené olejomalby.

Jakým způsobem si připravit kvalitní podklad? Jaké jsou druhy podmaleb a jakou podmalbu si zvolit pro svou práci? Práce na barevných vrstvách obrazu a práce na lazurách budou dalšími tématy našeho workshopu.

Vzhledem k náročnosti postupu a potřebné době pro zaschnutí jednotlivých vrstev obrazu bude kurz rozdělen do více částí - dní.

V první části jednodenní kurzu, která se koná 22.2.2014 budeme probírat :

Volbu modelu
Osvětlení modelu
Teorie světla a stínu
Teorie barev
Kompozice obrazu
Druhy podmaleb
Zahájení práce na monochromatické podmalbě
Druhá část - 15.3.2014:

Ve druhé části kurzu budeme pokračovat v přechozí práci. Naučíme se jak správně namíchat barvy pro následnou podmalbu (grisaiile). Vysvětlíme si její funkci a správnou aplikaci na předchozí barevné vrstvy.

Třetí část - 5.4.2014:

V této části zahájíme práci na barevných vrstvách obrazu. Naučíme se základy použití barevné teorie v praxi. Vysvětlíme si jak správně namalovat světelné odrazy, stíny, detaily a další. Další pokračování kurzu je možné pokud bude o kurz projeven zájem.

Protože postup vrstvené olejomalby je relativně zdlouhavý, zaměříme se v první část kurzu rovnou na samotnou malbu obrazu. Doporučujeme Vám proto si již před začátkem kurzu připravit podklad a kresbu na plátně (rozměr max do 40 cm). Po přihlášení do kurzu obdržíte na Vámi uvedený mail zdarma PDF soubor, kde naleznete všechny informace o tom, jak si připravit podklad, podkresbu a imprimituru obrazu a také další užitečné rady a návody týkající se vrstvené olejomalby. Je zde detailně nafocen a popsán postup výstavby olejového obrazu, který Vám může sloužit jako pomůcka nejen k workshopu, ale i pro Vaší další práci.
(Pokud si nejste jisti, zda přípravné práce sami zvládnete, vezměte si sebou plátno na kurz a podklad včetně olejové imprimatury připravíme společně přímo na workshopu. Budete mít ovšem o to méně času na samotnou malbu.)

Lektorem workshopu je Ing. Jan Matěják. Jeho práce si prohlédněte zde. O tom, že bravurně zvládá klasickou malbu, není pochyb. Jeho rady pro Vás mohou být velmi cenné a inspirativní!

Co si vzít na workshop?

Předlohu pro malování - zajímavou fotografii zátiší, obrázek či reprodukci obrazu Vašeho oblíbeného malíře. Kvalitní předlohu, která Vám poslouží jako inspirace a vedení při práci.

Olejové barvy a jejich ředidla. Vše naleznete podrobně popsané v zaslaném PDF.

Štětce. Pro klasickou techniku jsou nejvhodnější jemné přírodní štětce ( červený sobol, sibiřská veverka nebo jemné syntetické štětce) ploché i kulaté. Je vhodné si přinést několik velikostí.

První část workshopu se koná 22.2.2014 od 10:00 do 17:00 hod. v našem ateliéru v ulici Politických věznů 911/8, ve druhém patře.

Cena workshopu je 1400.- Kč.

Přihlašujte se na email prihlasky@malbaakresba.cz, nebo přímo telefonicky na číslo 775 024 532

Platby, prosím, posílejte převodem na účet 2107992862/2700.

Variabilní symbol: 2202

Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka workshopu.
Vaše místo je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email.
Kapacita workshopu je 10 míst. Přednost mají Ti uchazeči, kteří si kurz zaplatí předem.

Těšíme se na Vás !

Zde si pro inspiraci prohlédněte ukázky klasické malby. Autorem prvních pěti ukázek je lektor workshopu Ing. Jan Matěják. Další jsou práce různých umělců.

Předchozí »
BLOG - kategorie:    Hodnocení: 0.00

Autor: Matejakart
Vloženo: 25.01.2014 19:12
Shlédnuto: 2021x

Zobrazit všechny blogy autora

 

Hodnotit a vkládat komentář mohou jen registrovaní uživatelé
Hodnocení a komentáře
     

 

 

Eumeni  
HOME | FOTOGRAFIE | VÝTVARNÉ UMĚNÍ | BLOG | KULTURNÍ PROGRAM | REGISTRACE | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI created by WEB-STUDIO
   
www.europeanarts.cz
Home Fotografie Výtvarné umění Blogy Kulturní program