E-umění
E-umění
E-umění
Login:
Heslo:
  Pamatovat heslo
 
   
REGISTRACE  | NOVINKY | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI
« Další

Nejlepší český film všech dob „Marketa Lazarová“ ve 4K a Dolby Digital v PREMIERE CINEMAS v Praze

Nejlepší český film všech dob „Marketa Lazarová“ ve 4K a Dolby Digital v PREMIERE CINEMAS v Praze Multimediální projekt „Slavná česká filmová klasika“ pokračuje po pražské Lucerně druhým večerem, který v nejmodernějším českém multikině PREMIERE CINEMAS v pražské Hostivaři představí nově zrestaurovanou verzi legendárního filmu Františka Vláčila Marketa


Historik umění, filmař a spisovatel Ondřej Slanina je autorem zbrusu nové publikace Slavná česká filmová klasika, která navazuje na úspěšnou publikaci Slavná světová filmová klasika vydanou před necelými dvěma lety.

„Kromě toho, že jsem chtěl pokračovat v započatém díle a představit formou rozšířených recenzí nejvýznamnější české filmy, napsal jsem do předmluvy podle etap historie české kinematografie informačně nabitou stať Všichni dobří čeští filmaři, která mapuje zásadní milníky v českém filmu od roku 1896 do roku 2013“, říká Ondřej Slanina, autor knihy.

Projekce se koná ve středu 2. října od 19 hodin v kině PREMIERE CINEMAS v pražské Hostivaři. Vstupné na projekci je 139 korun a vstupenky jsou již v prodeji. Na projekci bude možné zakoupit obě knihy Slavné filmové klasiky, které si budete moci nechat podepsat autorem. Film bude doprovázet lektorský úvod autora na téma Český film v období 1946 – 1969 a k vidění bude také dosud nevysílaný rozhovor Theodora Pištěka o vytváření kostýmů k Marketě Lazarové a o spolupráci s Františkem Vláčilem.

Tištěnou knihu, která byla pokřtěná 12. září v pražské Lucerně slavným kaskadérem a režisérem Martinem Hubem, kterého mohou diváci znát z filmů jako Titanic, Zachraňte vojína Ryana, Gladiátor a bezpočtu českých filmů doprovází také e-book doplněný o řadu ukázek z českých filmů. E-book by měl být uveden na trh elektronických knih v průběhu podzimu.

Autor knihy se rozhodl tento náročný a ambiciózní projekt doprovodit také trojicí filmových večerů a ten druhý se bude konat právě v PREMIERE CINEMAS v pražské Hostivaři. „Mistr Theodor Pištěk mi sdělil na soukromé schůzce řadu dosud nepublikovaných informací o Markete Lazarové a já osobně tento film považuji za hvězdnou hodinu českého filmu. Režiséru Vláčilovi se podařilo skloubit brilantní formu s působivým obsahem a vytvořit tak mimořádné umělecké dílo světové úrovně. Díky aktivitě MFF v Karlových Varech a Ministerstva kultury České republiky vznikla před lety technologicky inovovaná a zrestaurovaná verze Markety Lazarové, která byla v kinech prezentována před dvěma lety a po velmi omezenou dobu. Ve formátu 4K ji promítneme divákům vůbec poprvé. Byl bych rád, aby na film přišli jak příznivci tohoto krásného filmu, potažmo českého filmu vůbec, ale aby na film dorazili i studenti. Nerad bych slyšel, že je Marketa Lazarová akční film, což mi sdělila jedna mlaďounká uvaděčka,“ sděluje Ondřej Slanina.

Předchozí »
BLOG - kategorie: Aktuálně  Film  Literatura   Hodnocení: 0.00

ondra slanina Autor: ondra slanina
Vloženo: 21.09.2013 21:09
Shlédnuto: 1901x

Zobrazit všechny blogy autora

 

Hodnotit a vkládat komentář mohou jen registrovaní uživatelé
Hodnocení a komentáře
     

 

 

Eumeni  
HOME | FOTOGRAFIE | VÝTVARNÉ UMĚNÍ | BLOG | KULTURNÍ PROGRAM | REGISTRACE | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI created by WEB-STUDIO
   
www.europeanarts.cz
Home Fotografie Výtvarné umění Blogy Kulturní program