E-umění
E-umění
E-umění
Login:
Heslo:
  Pamatovat heslo
 
   
REGISTRACE  | NOVINKY | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI
« Další

Jak žech fotil na Hukvaldach

Jak žech fotil na Hukvaldach Možná moje texty už znáte z vlastního webu nebo webu ostravaci.cz,ale pokud né, tak Vás třeba osloví tady.Moje blogy se vážou k focení :o))


Venku fajně, stromy barevne, slunko svitilo,mrački jak v Simpsnovych. Nějednego fotoamatera svrbi spušt na boxíku či zrcadlu a všeci foti „podzim“. Tuž tež bych moh cosik cvaknuť a narvať to na weby,ni?
Po robotě skáču do feliny(zajimave, že aji OSTRAVAK jezdil stejnym strojem), zapínam kosmicki pohon na propan a sem tam aji butan a vyrážam vstřic podzimu do Hukvaldske obory.Foťak aji s trojnožku se na zadnich sedačkach pohupuje na kvalitnim kobercu ostravskich silnic, co par metru stavim duchodcam na přechodu, bo v marketach mají akce,tak se jich zas vyrojilo požehnaně. Po pul hoďce v smogu oceloveho srdca republiki, konečně mizým z vypadofki na Příbor a uhýbam směr Brušperk,Fryčki,Hukvaldy.
Ventu těplo,slunko pere jak sedlak cepem,tak třa dať pozor na Langerove synki,jestli kaj eště něuzaviraju sezonu s grilami. Míjim Stařič na kopcu (tež fajna šachta, tu ešče nemám vyfocenu-tak přiště), kličkuju mezi ďurami v asfaltě a pozoruju estli už mi nemizi dobré svjetlo. Po 30 minutach jízdy v kombiku projíždím krajem Janáčka a slyšim ty jeho noty jak mi brnkaju o narazniki. Kurňa nebyt mojeho postřehu a dovednosti Šumachra, zabil bych aji Bystroušku. Sviňa přebihala ze slipku v pysku a mimo přechod. Fuj spotil žech se až na řiti.Uhýbam na Kozlovice a už ho vidim v cele kráse.Fakt podzim jak cyp-žlutý,hnědy sem tam aji červená, slunko to barvi zlatými temperami a za plotem v oboře paroháč.
Brzdím až mi destičky vyskakuju z podběhuch, zapínam blikački,potichu vytahuju teleskopicku trojnožku a šrubuju foťak.Na filtry nima času, bo parohač je neklidny a větři nozdrami. Kradmo jak pytlak ve filmach s Holym se bližim k plotu, zooooooom vyjížďa na maximum, ostřím a……..guvno.Asi učul moji pižmo nebo ferariho bleka co se s nim rano cakam a už byl v řiti aji s parohami.
Sedam sklamany z nezdaru a ujižďam dal k rybníku v oboře. Na netu, bo aji ja se pohybuji v tym eteru, ma haviřovski chchar Marcel Fuj čik fajnu fotku, tak chcu zkusit plagijak v praxi. Odstavuju stroj u vjezdu k předaju ryb a idu se spytať děduly co tam cosi pucuje: „Dobrý den, prosím Vás dá se tady kolem Vás dostat k tomu rybníku? Chtěl bych si udělat pár fotek. Bylo by to možné?“ Napjaty jak u matury a v očekavani jak při zkuškach na bani odeziram z jeho pyščiska:“Ni to by něšlo synku, bo je říje a lesáci tam možu střílať.Iď se domluviť z oborným,jo se to na tryko něvezmym!!!!“
Oborného znam, ten se mnu chodil na prumku,ale že by mi povolil foťiť oboru to něvim. Nasrany se otačím na dvojpruhu (felina ma rejd jak ZIL,tak taňcuju tam a zpatki) a valim z jednym mázlym daňkem na kartě do chalupy. Na mostku přes Ondřejnicu se ohlidnu,bo periferijovym okem cosik vidim a fakt scenerija jak sviňa. Felině už ventilator fučí na plne obratki,bo furt startuju,brzdim a zrychluju,tak ju vypinam do stendbajmodu, zamykam, kabelu s fotonařadim přes rameno, jak poštěvačka při roznašce duchodu a idu na věc.Polarizák,přechoďák,sluneční clona(začínam vypadať jak paparazi při nehodě Dajany), okem fotoamatera poučeneho webami ostravaci.cz a inšimi hledam tu pravu kompozičku, chystam expozični vějyř(tuž nevím jestli mě to budě aji ovívať) a mačkam spoušť. Cvak-cvak-cvak a už čučím do dispelaja co z teho bydě.No dobře doladímě to v komputeře,změnime křivki, barvy, osaturujeme, vinětaci odstranime, svislice srovnáme, zmenšíme,oramujeme a namailujeme to Borisovi!!!!

No a co mi vylezlo s tišťaku a jinych švabu ve foťaku a co se tu tvaři enem jak jednički a nuly se podivejtě sami. Jak se vam muj příběh libil,tak mi napiště web www.havlaskovi.cz do navštěvni knihi a ja zas cosi sepišu.Ostravak se dava pauzu tak snad nebude vadiť,když mu do teho trošku zafušuju.Kopyrajty snaď neporušim.

Předchozí »
BLOG - kategorie: Nezařazené   Hodnocení: 7.20

aleshav Autor: aleshav
Vloženo: 05.05.2008 15:11
Shlédnuto: 2637x

Zobrazit všechny blogy autora

 

Hodnotit a vkládat komentář mohou jen registrovaní uživatelé
Hodnocení a komentáře

 

7
Ria

Ria | 04.11.2008 11:48

Ale jo :)

 

7
Bez fotografie

Beskydek | 16.05.2008 11:18

 

8
Bucky

Bucky | 07.05.2008 07:16

:-) Příjemné počteníčko!

 

7
Troxe

Troxe | 05.05.2008 18:48

     

 

 

Eumeni  
HOME | FOTOGRAFIE | VÝTVARNÉ UMĚNÍ | BLOG | KULTURNÍ PROGRAM | REGISTRACE | UŽIVATELÉ | REDAKCE | PARTNEŘI created by WEB-STUDIO
   
www.europeanarts.cz
Home Fotografie Výtvarné umění Blogy Kulturní program